Eestlased ja Eestiga seotud sõitjad FIA World/ European Rallycross Championship etapil Portugalis (1. päev) – EST RX

Eestlased ja Eestiga seotud sõitjad FIA World/ European Rallycross Championship etapil Portugalis (1. päev)

Samal ajal, kui Kulbilohu krossirajal proovisid oma selle hooaja tehnikat Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis sõitjad, osales Siim Saluri koos teiste Eesti mv sarjas sõitnud lätlastega FIA euroopa- ja maailmameistrivõistluste esimesel etapil rallikrossis Portugalis.

Portugalis eile toimunud FIA euroopa-ja maailmameistrivõistluste esimese etapi esimesel päeval oli end registreerinud teiste seas ka eestlane Siim Saluri Super1600 klassis, lätlased Reinis Nitišš SuperCar klassis ja Janis Baumanis Super1600 klassis ning eesti publikule tuntud norrakas Andreas Bakkerud SuperCar klassis.

Eile kuuldud info põhjal oli Siim Saluri võistlusautol Citroen C2-l kahjuks mootoririke ehk täpsemalt – purunes väntvõll.

Janis Baumanis oli Super1600 klassis Renault Twingo-l esimeses eelsõidus 3. ja teises eelsõidus 15. Seega kahe eelsõidu kokkuvõttes on Baumanis 10.kohal 71 punktiga. Super1600 klassis juhib kahe eelsõidu järel Nikita Misiulia (RUS) 90 punktiga, talle järgneb Sergej Zagumennov (RUS) 82 punktiga ja kolmas Timur Shigabutdinov (RUS) 79 punktiga.

SuperCar klassis on liider kahe eelsõidu järel Timur Timerzanov (RUS) 100 punktiga, talle järgneb Andreas Bakkerud (NOR) 81. punktiga ja kolmas lätlane Reinis Nitišš 80 punktiga. SuperCar klassi ainuke naissõitja Ramona Karlsson on meeste konkurentsis kahe eelsõidu järel 14. kohal.  F1 eksmaailmameister Villeneuve on alles 15. kohal, märkides, et autoga harjumine võtab siiski aega veel.

Täna, kell  20.00 algab Viasat Sport Balticus eesti keeles ülekanne Portugali etapi finaalidest! Ära unusta vaadata!