2021 rallikrossi hooaeg on lõppenud ning selgunud on selle aasta Eesti meistrid ja karikavõitjad! – EST RX

Möödunud nädalavahetusel Elva lähedal Kulbilohu rajal toimunud rallikrossi etapil selgusid 2021 aasta Eesti meistrid ja karikavõitjad!

Juba enne viimast etappi olid tiitlid kindlustanud Marko Muru Junior1600 klassis ning Arvo Kask
Super1600-s, kuid mõlemas klassis selgusid teised poodiumikohad Kulbilohus. Juunioridest kuulub
teine koht Andreas Aulikule ja kolmas Robin Allikule. Super1600-s oli hooaja kokkuvõttes teine Kevin
Allik ja kolmas Riho Loit.

„Esimesel etapil tuli küll katkestamine tehnilistel põhjustel, kuid pärast seda kõik õnnestus. Enda
arengule tuli hooaeg kindlasti kasuks, sõit muutus stabiilsemaks ning täiustasime ka autot,“ sõnas
Junior1600 meister Muru, kes viimasel etapil ei startinudki. Etapi võitis Andreas Aulik.
„Iga meistritiitli taga on tugev tiimitöö, korralik valmistumine võistlusteks ning õnne peab samuti
olema,“ rääkis Super1600 Eesti meister Kask, kes sõitis Kulbilohus SuperCar-klassis ning saavutas seal
etapivõidu.

SuperCar-i meistriks tuli Mart Tikkerbär Seido Nõmmküla ja Tõnu Peegi ees. „Meistritiitel oli hooaja
eesmärk ja kokkuvõttes oli hea hooaeg. Olen väga rahul meeskonnaga, saavutasime päris vana
autoga väga tugeva tulemuse,“ sõnas Tikkerbär.

TouringCari Eesti meistriks tuli Siim Sündema, teine koht kuulub Kristaps Gruntele ja kolmas Rauno
Rappule. „Teadsin, et tiitli võitmiseks ei pea viimast etappi võitma ja läksin kindla peale lõpuni
sõitma. See osutus päris keeruliseks, sõidurütm oli vale, oleks pidanud pingutama algusest peale.
Lõppkokkuvõttes tuli siiski see, mis pidi tulema,“ rääkis viimase etapi Grunte järel teise kohaga
lõpetanud Sündema.

Sten Oja saavutas Crosskart Xtrem-klassi esikoha meistrivõistluste kokkuvõttes ja ka viimasel etapil.
„Arendasime sel hooajal autot päris palju ja enda sõit oli stabiilne. Konkurents oli meie klassis väga
tihe,“ lausus Oja. Meistrivõistluste arvestuses tuli teiseks Joosep Ralf Nõgene, kolmas oli Pasi
Penttinen.

Crosskart Xtrem Juniori hooaja parim oli ka viimase etapi võitnud Martin Juga. „A-finaali ajaks oli
rada veel veidi niiske ja pehmema seadega oli päris hea sõita. Paraku sõit peatati ja uueks stardiks oli
rada juba nii palju kuivanud, et seadistus enam hästi ei sobinud. Aga lõpp hea, kõik hea,“ lausus Juga.
Hooaja kokkuvõttes oli teine Ragnar Kaljuste ja kolmas Patrick Enok.
Crosskart Xtrem Senioris, kus hooaja punktiarvestust ei peeta, võitis etapi Eero Nõgene.