Egon Kauril tuli täna peetud rallikrossi etapil leppida neljanda kohaga – EST RX

Egon Kauril tuli täna peetud rallikrossi etapil leppida neljanda kohaga

Täna peeti Olerex Eesti Meistrivõistluste I etapp rallikrossis Võrumaal Missos. Lisaks eelmisel aastal osalenutele lisandus sarja mitmeid uusi sõitjaid, kelle seas ka neliveoliste klassis ralli tulevikulootus Egon Kaur.

Kaur oli terve päeva eelsõitudes eesotsas, kuid seda mitte kergelt, sest Helmet Palm n-ö hingas talle pidevalt kuklasse. A-finaalis sai küll Kaur hästi minema, kuid esimesest kurvist väljus esimesena just Palm. Sõitu jätkatigi järjestuses Helmet Palm, Egon Kaur, Pait Reiman, Andri Õun, Oliver Oberg ja Sten Karuks- kõik oli veel võimalik, kuid õnn, mis oli Kauri seni saatnud, lõppes rehvi purunemisega. Kuid isegi see ei suutnud mehe võiduhimu kustutada ning sõit jätkus lõhkenud rehviga. Olles langenud kolmandale kohale, oli Egon selleks ajaks sõitnud sisse piisava vahe Obergi ja Karuksiga, kuid tagant oli tulemas poodimikohta ihkav Andri Õun ning eelviimasel ringil toimus Kauri ja Õuna vahel korralik külgkokkupõrge, millest väljus esimesena Õun ning finišeeris kolmandana Palmi ja Reimani järel. Egon andis endast parima ning pakkus pealtvaatajatele suurepärase vaatemängu, kuid selline on tehnikasport, et kõik ei sõltu alati vaid sõitjast.

Super1600 esiveoliste klassis võttis esikoha lätlane ja eelmise aasta ERK2000 meister Reinis Nitišs, tema järel finišeeris möödunud aasta Super1600 meister Janno Ligur ning III koha saavutas 2011 hooaja Super1600 klassi hõbedamees Arvo Kask. Koos esiveolistega sõitsid ka juuniorid, keda oli sel korral kohale tulnud vaid kaks. Ruudulipu said nad järjekorras: Casper Eerikson ja Andre Teder. Super1600 oli klass, kus toimus ka selle hooaja esimene „katus“- Venemaalt pärit sõitja Vladimir Gondusov suutis autole peale teha 360 ° ringi üle katuse ning peale seda veel võistluse lõpetada.

Tagaveoliste klassis TouringCar jätkus pinget terveks võistluspäevaks. Kalmer Vaht ja Rommi Pukk andsid tulise lahingu, kuid sel korral võttis võidu Pukk, II koha sai Vaht ja III koha võitles välja Siim Sündema.

Järgmine etapp toimub juba 19.mail Tallinna Hipodroomil!