Eestis võistlev Andreas Bakkerud võitis Euroopa meistrivõistluste etapi Solbergi, Loebi jt ees – EST RX

Eestis võistlev Andreas Bakkerud võitis Euroopa meistrivõistluste etapi Solbergi, Loebi jt ees

Tuleval nädalavahetusel Eesti meistrivõistluste etapile, Elvasse, Kulbilohu rallikrossirajale võistlema tulev norralane Andreas Bakkerud võitis Prantsusmaal Loheac’i rajal toimunud Euroopa meistrivõistluste etapil mitmete suurnimede ees. Noormehele oli see teine järjestikune võit, olles oma esimese kõrgeima koha võtnud Rootsis.

Bakkerudile läks terve nädalavahetus väga hästi, olles pärast nelja eelsõidu kokkuarvestamist kõrgel kolmandal kohal. Oma poolfinaali võitis ta pika edumaaga Tanner Fousti ja Timur Timerzianovi ees. Sebastien Loeb kukkus neljandana oma kodupubliku ees välja juba sealsamas poolfinaalis. Finaalis startisid esireast kõrvuti Bakkerud ja Petter Solberg. Solberg sai küll ette, kuid kaks ringi enne lõppu suutis Andreas mööda sõita ja võtta võidu. Lõppjärjestus oligi Andreas Bakkerud, Petter Solberg ja Davy Jeanney.

„Milline võidusõit, Petter võitis küll stardi, kuid püsisin järel ja sain mööda. Sõitsin lausa kaks korda Solbergist mööda. Kui esimene kord kaotasin koha, siis karjus meeskond mulle, et mine-mine ja panin täiega. Olen nii õnnelik enda ja meeskonna üle!“ kommenteeris Andreas Bakkerud kohe pärast võidusõitu.

Petter Solberg: „Meil on lubatud kasutada vaid 8 rehvi ja mul said need enne finaali otsa. Panin küll külmad rehvid taha alla, kuid need olid kulunud juba ja sõidus andis see kõvasti tunda. Kuid olen väga rahul teise kohaga ja võib öelda, et Norrale oli täna hea päev!“

Super1600 klassis, kus osadel etappidel võistlevad ka eestlased, võttis juba neljandat korda võidu lätlane Reinis Nitišs, kes Eesti meistrivõistluste sarjast välja kasvanud ja alles teist hooaega Euroopa meistrivõistlustel kaasa teeb.