Eesti üks parimaid motokrossi sõitjaid Juss Laansoo stardib Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste finaalis – EST RX

Eesti üks parimaid motokrossi sõitjaid Juss Laansoo stardib Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste finaalis

Eesti üks parimaid motokrossi sõitjaid Juss Laansoo, kes sellel suvel oli sunnitud tervislikel põhjustel teatama oma motokrossi karjääri lõppemisest, stardib 6. septembril selle aasta viimasel Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapil. Elva külje all Kulbilohu rajal peetaval etapil tuleb ta starti Reinsalu Sport meeskonna poolt ette valmistatud Super Car klassi kuuluva Ford Fiesta Mk7’ga. Tegu on rallikrossi kiireima ja võimsaima klassiga, kus neljaveoliste masinate hobujõud ulatuvad kuuesajani.

Laansoo on varem osalenud autoga Eesti Autospordi Liidu egiidi all korraldatud rahvaspordivõistlustel, kus on näidanud väga head kiirust ja saanud ka etapivõite. Samuti on ta sõitnud Paide rallil VIP auto roolis. Kokkupuude rallikrossiga on tal aga esmakordne ja mees ise ootab seda väga.

„Tõepoolest, stardin 6. septembril Kulbilohus Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapil. Tänan esmalt kõiki, kes sellega seotud, mulle antud võimaluse eest. Viimati sõitsin neljaveolisega autoga rajal aastaid tagasi ja see masin, millega stardin Kulbilohu rajal, on hoopis teine tera. Ega oodata ei oskagi midagi, kavatsen seda päeva nautida ja teiste sõitu mitte ära rikkuda. Eks vaatame, kuidas läheb, hea oleks, kui päeva lõpuks saaks teistega ikka võidu ka sõita. Kindlasti on see vägev kogemus ja mine sa tea, äkki hakkab see mulle nii meeldima, et tahan veel sõita,“ rääkis Laansoo.

6. septembril Kulbilohu rajal sõidetav Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste kuues etapp on selle aasta viimane, kõikides klassides on punktiseisud sellised, et meistrid selguvad viimasel etapil. Lisaks Eesti sõitjatele on starti oodata ka kiireid külalisi Lätist ja Soomest.

Juss Laansoo valiti 2005 aastal maailma mainekaima Ameerika Ühendriikides sõidetava motokrossisarja AMA Aasta uustulnukaks (Rookie of the Year). Laansoo on esindanud Eestit Rahvuste Motokrossil ühtekokku üheksa korda, sh kuulsal 2004 aastal, kus eestlased kogusid kolmandaks tulnud prantslastega võrdse arvu punkte ja said neljanda koha, seal oli Laansoo ühes sõidus kolmas. 2002 aastal tuli Laansoo Euroopa meistriks juunioride Openi klassis. Ajavahemikul 1992 – 2013 võitis Laansoo ühtekokku 9 Eesti meistritiitlit motokrossis ja kaks staadionikrossis.