Eesti rallikrossisõitjad vallutasid Riias toimunud Baltic Cup etapil pjedestaali kohad! – EST RX

Eesti rallikrossisõitjad vallutasid Riias toimunud Baltic Cup etapil pjedestaali kohad!

Nädalavahetusel toimusid Riias Läti meistrivõistluste etapp ning NEZ Baltic Cup etapp, kus võistlustulle astus rohkelt eestlaseid.

Pühapäeval NEZ BALTIC CUP sarja etapil, Bikernieki rajal, võidutsesid pea kõikide klasside esikolmikus Eesti sõitjad.

Super1600 klass pakkus eestlastest fännidele kindlasti kõige rohkem pingeid. Finaalis startis kokku 5 meie meest, kolm Škoda Fabial võistlevat sõitjat, kes on ka Eesti meistrivõistlustel igipõlised konkurendid olnud – Janno Ligur, Andre Kurg ja Arvo Kask, lisaks Fabiatele jõudsid Super1600 finaali Peugeot 206 juhtiv Georg Orr ja Andreas Aulik Volkswagen Golfil. Sealhulgas nii Arvo Kask kui Janno Ligur kasutasis Riias toimunud võistluseid uhiuute autode katsetamiseks.

Jannol õnnestus finaalsõitu stardist finišini juhtida ja tema järel finišeerus lätlane Juris Spīķis ning kolmandana ületas finishijoone Georg Orr.

Kodumaa kangelasi jagus ka teistesse klassidesse, näiteks tõi OPEN klassi võidu koju Honda Civicul võistlev Marko Muru.

TOURING klassis võttis kodupubliku silme all võidu küll Touring Car klassi 2019 Eesti meistrivõistluste võitja, lätlane Kristaps Grunte, kuid poodiumi ülejäänud kohtadel võidutsesid Võrumaa mehed Audi Coupe’l sõitev Stein Karu ja Priit Rebane Citroenil. Karu ja Rebane võtsid vastavalt teise ja kolmanda koha.

4WD klassi pjedestaali kohtadel figureerisid taaskord suuremalt jaolt eestlased! Esikoht läks Lätti, kuid teisena lõpetas sõidu Andri Õun ning kolmanda koha napsas endale vanameister Valdur Reinsalu isiklikult! Mõlemate meeste võistlusautodeks on Ford Fiesta.

Lisaks sellele võidutses CrossKart Xtreme klassis esikohal Andre Kiil Semogil ning teise koha võitu tähistas Markus Abram, Speedcaril. Kolmas koht CrossKart Xtreme klassis läks Soome.

Muuhulgas võitis Abram sama klassi finaalsõidu laupäeval toimunud Läti rallikrossi meistrivõistluste etapil

ning siis jäi temast aste madalamale Baltic Cup’il võidutsenud Andre Kiil.

Nädalavahetus Lätis oli suurepärane võimalus enne sel laupäeval algavat Eesti rallikrossi meistrivõistluste hooaega tehnikat katsetada ning oma võimed proovile panna. Üks on kindel, pikale veninud paus on andnud tiimidele võimaluse oma masinaid ehitada ja täiustada ning areng on olnud võimas! Sõitjad on algava hooaja pärast äärmiselt põnevil ning möödunud võistluspäevad Riias koos võistlustulemustega annavad mõista, et ees seisab üks äärmiselt põnev hooaeg!

Suur enamus Riias võistelnud eestlastest astuvad võistlustulle juba sel laupäeval toimuval avaetapil Elvas, Kulbilohu krossirajal, seega ole kohal, et omadele kaasa elada. Ees ootab tõeliselt vaatemänguline võistluspäev.