Eesti karikavõistlused jäärajasõidus on hooga käima läinud – EST RX

Eesti karikavõistlused jäärajasõidus on hooga käima läinud

Sel laupäeval, 26. jaanuaril Võrtsjärvel Rannakülas toimuval Eesti karikavõistluste 1. etapil on oodata eriti pingelist konkurentsi ja seda igas masinaklassis. Hetkel on end registreerinud 123 võistlejat ja sellega on juhendiga reguleeritud osalejate arv juba kaks päeva planeeritust varem täitunud.

„Arvestasime reaalset võistlejate hulka, mida lühikese talvepäeva jooksul on võimalik vastu võtta ja piirasime võistlejate arvu 120 võistlejale,“ rääkis võistluse korraldaja, Põltsamaa Tehnikaspordiklubi esindaja Mati Kask. „Tänu transpondritega ajavõtule saame sel korral isegi 30 võistlejat enam rajale lubada, kui eelmistel aastatel. Ometi täitus seegi arv loodetust kiiremini ja juba kolmapäeva varahommikul tuli registreerimine lõpetada. Paar võistlejat jõudis end enne nimekirja lukustumist ka 120st enam korja panna ja need jätsime ka nimekirja sisse. Kahjuks rohkem aga registreeruda sellele etapile ei saa.“
Raja valmimise eest hoolitseb Võrtsjärvel Johannes Sikk. Rada on ligi 4 km pikk, kiire ning huvitav. ERK 2WD Sport klassi ühisstartide jaoks on ette valmistatud teine, 1,7-kilomeetri pikkune rada.
Selle aasta jääraja karikasarjas tuleb võistlejatel paigaldada oma autodele transpondrid, mille saab sekretariaadist hommikul mandaadis. Kindlasti on vaja mandaati kaasa võtta kas ID-kaart või juhiload (alla 18-aastastel võistlejatel lapsevanema või vastutava isiku), mille vastu transponder väljastatakse. Transpondri paigaldamise juhendiga tuleks igal ühel juba kodus tutvuda (saadav võistluste dokumentide hulgas http://www.autosport.ee/rk/public/calendar_file/transponderi%20paigaldus.pdf), et hoida kokku tehnilises kontrollis ja pääseda õigel ajal starti.

Tänavarehvidega autodel võistlejate registreerimine algab kell 8. Sportklassides (piikrehv) osalejate mandaat algab kell 12.00. Korraldajad paluvad olla kohal võimalikult täpselt, et kõik kulgeks plaanipäraselt ja ajakadudeta. Esimene start antakse kell 9.45.

Korraldajail ongi suur palve kõigile registreerunud võistlejatele – kes teab kindlalt, et ta laupäeval mingitel põhjustel siiski võistelda ei saa, palun andke endast teada telefonil 527 7978. Sel moel vabanenud kohtadele saab lubada registreerumisega hiljaks jäänud soovijad.