Eesti karikasari jäärajasõidus lõpeb Kamari järvel – EST RX

Eesti karikasari jäärajasõidus lõpeb Kamari järvel

Laupäeval  koguneb Põltsamaa lähistele Kamari järvele suur hulk  autosportlasi, et sõita viimast etapp Eesti karikavõistlustel jäärajasõidus aastal 2012. Korraldajate  kinnitusel on huvi võistluse vastu suur. Seda näitab fakt, et juba teisipäeva pärastlõunaks oli  eelregistreerunud 100  sõitjat.

„Eelregistreerumine käis niivõrd kiirelt, et  enne kui jõudsime registreerimise sulgeda, oli kümmekond sõitjat juhendis kirjapandust enam end  üles anda jõudnud. Tegime kiire  korraldustoimkonna koosoleku ja otsustasime, et lubame sel korral erandina sõitma kõik end sulgemise hetkeks kirja panna jõudnud võistlejad. Võistlejate suur arv teeb päeva omad korrektiivid. Tuli teha väikseid muudatusi võistluste ajakavas, mille kohta andsime välja ka vastava bülletääni.  Kuna  osaleda soovijaid oleks veelgi, siis on meil palve kõigile, kes  on end registreerinud, kuid  ilmneb, et mingitel põhjustel siiski laupäeval sõita ei saa. Andke palun korraldajatele sellest aegsasti teada. Siis saame nimekirjas asenduse teha,“ rääkis Kamari Jää võistluste juht Kaido Soolepp.

Kamari Jää 2012 sõidetakse juba teist aastat järjest Tamme Service karikatele.  See ettevõte koos oma heade koostööpartneritega on hoolitsenud ka korraliku auhinnalaua eest. Kuna tegemist on karikasarja selle aasta viimase etapiga, saavad oma võidukarikad kätte ka sarja parimad.

„Esimesel aastal korraldasime sarja parimate autasustamise eraldi üritusena. Siiski soovisid sõitjad saada  sarja karikad kätte kohe pärast viimast võistlust võistluspaigas kohapeal ja nii sel aastal siis teemegi. Seetõttu on aga ajakava veidi tavapärasest erinev ja tänavarehvidega sõitjate autasustamist  enne piigiklasside sõitude algust ei toimu. Kõikide klasside autasustamine toimub pärast kõikide sõitude lõppu,“ selgitas Soolepp. Sarja võitjate karikad on välja pannud Eesti Autospordi Liit.

Päev tuleb küll pikk, kuid põnev, sest tavapärasest erinevalt on juba 4WD Sport klassis  rajale minemas 5 sõitjat. Väga arvukas on ka esi- ja tagasillaliste tänavarehvidega sõitjate klass.  Põnevust lisab ka sarja punktiseis.

Üheski klassis ei ole kolm paremat  enne  viimast etappi selge. Noorteklassis  lähevad võidu nimel rajale sarja selle klassi  liider, eelmised etapid võitnud Karl Martin Volver (40 punkti). Tema aegu püüavad kindlasti üle sõita Kaspar Kasari (34 punkti) ja Johannes Sikk Junior (30 punkti).

Naisteklassis on esikohal hetkel Inger Tuur (37 p), temast vaid kahe punkti kaugusel on aga eelmise etapi võitnud Piret Gilden, temast omakorda on kolme punkti kaugusel Triinu Meltsov.

Klassi 2WD esivedu  pole  esikolmiku seis vähem pingeline. 37 punktiga edurivi juhtiv Enn Sups peab esikoha säilitamiseks olema kiirem Jaak Palmistost, keda Supsist lahutab vaid 2 punkti. Kolmandal kohal 30 punktiga on Valmar Gilden.

Lausa särisev on aga olukord klassis 2WD tagavedu, kus liidritel punkte järgmiselt: esikohal Jüri Oleitšuk 34 punktiga, talle aga järgnevad Risto Kõiv ja Kristo Kruus 33 punktiga. Samas võitlevad võimaluse eest poodiumile tõusta selles klassi veel ka Ruben Lend, Kaido Kruus ja Urmas Ploom, sest kuigi neid lahutab liidritest  kümmekond punkti, on rada libe ja autospordis võib kõike juhtuda.

Klassis 4WD on eelmistel etappidel head sõitu näidanud Meelis Liis, kes on rajal ka sel korral. Samas on neile konkurentsi pakkumas sellise kiired sõidumehed nagu, Alar Rosenberg, Antti Kangro, Helmet Palm, Taavi Liis, Mait Pikkof, Gert Aasmäe ja paljud teised. Kes neist Kamarist võidukarikaga koju naaseb, näitab laupäev.

Klassis 2WD Sport  tuleb kõvem heitlus pigem 2.–4. koha pärast, sest sarja selle klassi liider Alvar Kuusik on sel aastal  näidanud  mõlemal toimunud etapil, et teda on raske püüda. Kahe etapivõiduga on ta taganud endale  teise koha mehe Jaak Palmisto eest kümnepunktilise edumaa.  Jaak Palmistost on aga  omakorda kahe punkti kaugusel Moskva mees Arkadi Bogomolov. Pika võidusõitjakogemusega mees on  kohal ka Kamaris. Lootus sarja kokkuvõttes poodiumile pääseda on aga ka Gert Ilvesel (25 punkti). Häid kohti selles klassi tulevad kindlasti püüdma veel ka teine Venemaa võistleja Tatiana Jeliseeva ja Eesti meister rallikrossis Janno Ligur. Et aga sel korral on sõitmas  seni karikasarjas varem mitte sõitnud mehi, näiteks rallimees Markus Abram, ei saa võidupärgi enne sõitude lõplike tulemuste selgumist veel mitte kuidagi jagada.

Kui eelmistel etappidel ei ole klass 4WD Sport saanud just võistlejate hulgaga kiidelda, siis Kamaris on selles klassis võistlejaid koguni 5. Esikohas on kinni  mõlemal eelnenud etapil punkte kogunud Andrus Karu, kuid kindlasti  ihkab võitjakarikat ka teisel kohal olev Helmet Palm. Kaarte on segamas Kamaris ka uusi sõitjaid, nii et tibusid, ehk punkte saab jällegi lugeda siis, kui ruudulipp on langenud.

Pika ja põneva päeva lõpetavad rallikrossiklassis 2WD ERK sõitjad. Siingi klassis on sarja liider Alvar Kuusik (40 p), teda lahutab  Kalmer Vahist 6 punkti. Kolmandal kohal on 30 punktiga Toomas Lõhmus, kellest omakorda 4 punkti kaugusele jääb Janno Ligur. Selles klassi läheb Kamaris rajale üheksa rallikrossisõitjat, kelle hulgas ka kaks Venemaa võistlejat – Vladimir Gondusov ja Tatiana Jeliseeva Moskvast.

Kõike eelpooltoodut arvestades tuleb laupäeval  Põltsamaa lähistel Kamaris igati kaasahaarav võistluspäev. Võistluspäeva alustavad tänavarehvidega masinad ja sõidud algavad kell 9.45. Pärastlõunal, kell 15.00 pääsevad rajale piikrehvidega autod.

Pealtvaatajate vahel loositakse välja auhindu, milleks on  sõit  piikrehvide autos juhi kõrvalistmel. Raja äärde kaasa elama pääseb täiesti tasuta.