Eesti karikasari jäärajasõidus alustab Võrtsjärvel – EST RX

Eesti karikasari jäärajasõidus alustab Võrtsjärvel

28. jaanuaril saab Võrtsjärvel Rannakülast alguse Eesti jääraja karikasari. Kuigi jaanuari algusesse plaanitud 1. etapp tuli kehvade ilmastikuolude tõttu ära jätta, loodavad sarja korraldajad, et lubatud pakane annab praeguseks juba sisse lükatud võistlusraja jääle veel korralikult paksust juurde ja laupäeval saavad kõik osalejad end tugevas konkurentsis proovile panna.

Esmaspäevane ilmateade oli korraldajatele rõõmustav, sest  pakane tugevneb ja lubatud paarkümmend külmakraadi annavad igati lootust, et eeloleval laupäeval Rannakülas võistlus toimub.

„Võrtsjärve jää 2012“ võistlusel võetakse omavahel mõõtu kaheksas masinaklassis: 2WD noored, 2WD naised, 2WD esivedu, 2WD tagavedu ja 4WD, 2WD Sport, 4Wd Sport ja ERK 2WD. Sport-klassid ja ERK-klass pääsevad rajale piikrehvidega. Teistest võistlusklassides sõidetakse tänavarehvidega.

Võistlustele eelregistreerimine aadressil www.autosport.ee/rk juba käib ja osalejad saavad end registreerida 26. jaanuarini kuni kella 17-ni.

Korraldajad paluvad kõigil võistlejail aga samal aadressil kättesaadaval võistluste infol silma peal hoida. Kuigi olukord on lootusrikas, tehakse viimane ja lõplik otsus võistluste toimumise või mittetoimumise kohta neljapäeval, 26. jaanuaril. Kindlasti avaldatakse  ka sellekohane bülletään.  Korraldajad annavad endast parima, et rada saaks põnev ja jäine ning kõigile jaguks piisavalt sõidumõnu ja pealtvaatajatel kaasaelamislusti.