BelgiaRX etapi esimene võistluspäev eestlastel sõidetud – EST RX

BelgiaRX etapi esimene võistluspäev eestlastel sõidetud

Eile ja täna toimub Belgias FIA Euro ja World RX, kus Super1600 klassis osaleb 4 eestlast.

Eile toimus kolm eelsõitu, mis sõideti väga erinevates tingimustes, esimesed kuiva ilmaga ja viimased juba päris vihmas. Janno Ligur pidi üle elama ebaõnne esimeses eelsõidus, sest autol esimes tehniline viperus. Teises eelsõidus sai Janno kirja EXC, sest auto kaalus sõidust tulles veidi alla lubatud piiri. Kolmandas eelsõidus sai Karksi-Nuia noormees näidata juba seda, milleks ta võimeline on ning tulemuseks 7.koht eelsõidus. Hetkel tundub, et kolme eelsõidu tulemusena on Jannol väga raske end sõita välja poolfinaalidesse.

Andre Kurg on kolmes eelsõidus välja sõitnud 8., 15. ja 14.koha, millega on kolme eelsõidu kokkuvõttes 10.kohal. Seega peab Andre näitama tänases neljandas eelsõidus head minekut ja puhast sõitu, et kindlustada endale koht poolfinaalis.

Siim Saluri on kolmes eelsõidus välja sõitnud 10., 16. ja 12. koha, millega on kolme eelsõidu kokkuvõttes 12.kohal.  Ka Siim peab end kokku võtma ja näitama kiiret sõitu, et pääseda poolfinaali.

Robert Reinsalu Reinsalu Sport meeskonnast teeb Belgias oma elu esimest rahvusvahelist rallikrossi debüüti. Noormees on iga sõiduga näidanud aina kiiremat minekut (20., 19. ja 15. koht) ja hetkel asetseb ta 17.kohal. Roberti eesmärk on neljandas eelsõidus sõita välja sedavõrd hea koht, et kokkuvõttes punktikohale jõuda.