Barcelonas võidutses Ekström, Janno Ligur seitsmes – EST RX

Barcelonas võidutses Ekström, Janno Ligur seitsmes

16.-.18. septembril sõideti Barcelonas FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy MM- ning EM-etapp.

Ainukese eestlasena EM-etapil klassis Super1600 oli stardis Janno Ligur. Esimeses eelsõidus kahjuks kaasvõistleja sõidu tõttu tuli sõit katkestada purunenud esisilla tõttu, kuid juba teises eelsõidus näitas Ligur, mida ta oskab: klassi võit. Kolmandast eelsõidust seitsmes ning neljandast kaheksas aeg olid piisavad, et tagada pääs poolfinaali. Poolfinaalis aga pidi Ligur leppima neljanda kohaga, mis aga finaalikohta ei taganud.

Barcelona etapilt tuli Ligurile seitsmes koht. Punktitabelis asub ta viiendal kohal, kuid kolmanda kohaga on vahet vaid 9 punkti.

5 JANNO LIGUR ŠKODA FABIA 23 14 0 12 13 62

Etapi klassivõitjaks tuli Ulrik Linnemann (Peugeot 208), teise koha sai Timur Shigabutdinov (Škoda Fabia) ning kolmanda LUIGI (Škoda Fabia).

Super1600 klassi viimane EM-etapp sõidetakse 15.-16. oktoobril Saksamaal.

SuperCar MM-etapi arvestuses saavutas võidu Mattias Ekström (Audi S1), kellele järgnesid Timmy Hansen (Peugeot 208) ning Timur Timerzyanov (Ford Fiesta). Algselt oli kolmanda koha saanud Johan Kristoffersson (VW Polo), kuid peale võistlust tuli otsus anda talle must lipp, mistõttu kõik järgnenud finišeerijad liikusid koha võrra kõrgemale. Janis Baumanis (Ford Fiesta) sai antud võistlusel neljanda koha, mis on seni tema parim tulemus.

4 car ANDREAS BAKKERUDFORD FOCUS RS 20 7 3 21 30 29 22 25 13 170

Euroopa arvestuses klassis SuperCar võttis võidu ning kindlustas ka meistritiitli Kevin Hansen (Peugeot 208). Teisele kohale platseerus Tommy Rustad (Peugeot 208) ning kolmandale Tord Linnerud (VW Polo).

Kevin Hanseni emotsioonid:

RXLites klassis võttis võidu Cyril Raymond, kellele järgnesid Thomas Bryntesson ning Simon Wågö.

1.-2. oktoobril sõidetakse Lätis, Bikernieki rallikrossirajal. SuperCar MM-arvestuses teeb oma debüüdi Janno Ligur.