“Autosport õppimist kindlasti ei sega. Kuna hinded on mul korras, siis pole mu vanemad mulle tingimusi seadnud.” – EST RX

“Autosport õppimist kindlasti ei sega. Kuna hinded on mul korras, siis pole mu vanemad mulle tingimusi seadnud.”

Viljandimaalt pärit Andre Teder osaleb Eesti MV sarjas juuniorite klassis. Kuigi sel aastal on noori võistlemas suhteliselt vähe, annab ta ikkagi alati endast maksimumi ning kindlasti ühtegi kohta kergelt konkurentidele ei loovuta. Rallikrossi sattus Andre just tänu isale, sest ka poisi isa on tegelenud pikalt autospordiga. „Ilmselt isalt ma selle pisiku saanud olengi ja rallikrossi valisime just põhjusel, et sel hetkel tundus ala olevat alustamiseks jõukohane,“ kommenteerib Teder. Eks perekond ongi just suurim toetaja, lisaks perele nimetab Andre ära ka sõbrad, kes pöialt hoiavad ning toob eraldi välja ka enda suurtoetaja Premium7, kelleta oleks võidusõita ikka äärmisel keeruline.

Andre on endale seadnud kõrged eesmärgid. Kui sel hooajal on sihiks Eesti meistritiitel noorte klassis, siis kaugemas tulevikus loodab ta näha end juba hoopiski SuperCari roolis ning ehk ka selle klassi Eesti meistrina. Suurimateks eeskujudeks rallikrossis peab noormees ameeriklast Tanner Fousti, kuid samas ei ole viimane tema ainuke iidol, vaid üks on lausa meie enda kodumaalt pärit noormees. „Sten Oja, sest tal on oma ea kohta väga head oskused ning annet, mida läheb autospordis vaja. Tahaksin tulevikus olla selline nagu tema.“

Andre on veel väga noor ning kogub alles sõidukogemust. Vahel maksab vähene kogemus ka valusalt kätte. Nii juhtus ka viimasel etapil Põltsamaal, kui Eerikson võttis Andrelt esikoha just finišijoonel. „Kaldusin kurvist liiga palju välja ja jätsin talle nö „ukse lahti“. Sellest piisas, et ta sai minust mööduda,“ selgitab Andre juhtunut.

Sõitjana peab Andre ennast rahulikuks: „Väike närv on ikka enne sõitu sees, aga sõitjana ma ennast närviliseks ei pea, pigem võtan asja mõnuga ja annan endast alati maksimumi!“ „Enda miinuseks peangi ehk vähest sõidukogemust- seda oleks kindlasti juurde vaja. Plussiks võib pidada aga seda, et püüan, kui vähegi võimalik, kokkupõrkeid kaassõitjatega vältida, et mitte lõhkuda autosid.“

Andre on tubli nii koolis kui rallikrossirajal. Hinded on noormehel korras ja see on ka põhjus, miks vanemad ei ole talle mingeid piiranguid seadnud. „Autosport õppimist kindlasti ei sega,“ arvab Teder.

Interneti avarustest said mõned inimesed lugeda, et Andre meeskond on sõitjale soetanud uue võistlusmasina, kuid hetkel selle kohta rohkem infot Teder meile anda ei soovinud, ütles vaid, et masinaks on Ford Fiesta.

Loodan, et ka Teie, lugejad, saite nüüd pisut paremini aimu, milline noormees on Andre ning jääme siis ikka ootama, mida tal on meile rajal näidata ning ehk näeme teda juba järgmisel hooajal uue masinaga võistlemas- eks aeg näitab!