Andre Kurg pääses EAL Akadeemiasse – EST RX

Andre Kurg pääses EAL Akadeemiasse

Laupäeval, 7. aprillil toimus Raplas 2012 aasta EAL Akadeemia finaal, mille käigus selgitati 21 finalisti hulgast välja 10 sportlast, kes osalevad selle aasta EAL Akadeemia programmis. Finalistid pandi proovile nii teoreetiliste kui praktiliste ülesannetega.

EAL Akadeemia finaali züriis olid: Toivo Asmer (žürii esimees), Urmo Aava, Tarmo Klaar, Kristo Kraag, Erik Lepikson, Jaan Martinson, Peep Pahv, Sten Pentus ja Tarmo Tiits. Finaal koosnes viiest osast: füüsilised testid, intervjuu ajakirjanikega, vestlus žüriiga, võistluskogemuse hinnang ja sõidutest. Sõidutestis, mis viidi läbi Rapla kardirajal üsna keerulistes oludes, hinnati nii kiirust kui stabiilsust ja sõidu ajal kasutatud sõiduvõtteid ning tegutsemist ohuolukorras.

Erik Lepikson, EAL juhatuse esimees: „Sellel aastal esimest korda korraldatav EAL Akadeemia annab meie noorsportlastele hea võimaluse ennast arendada mitmel moel. Oleme võtnud aluseks FIA Institute Young Driver Excellence Academy koolitused, misläbi saame jagada meie võidusõitjatele teadmisi, mida kasutavad ka teiste riikide samalaadsed noorteprogrammid. Oli hea näha, et Eestis oli EAL Akadeemiasse soovijaid palju, mis näitab sellise asja vajalikkust. Julgustan kõiki, kes sellel aastal kümne hulka ei mahtunud, uuel aastal uuesti proovima ja olen kindel, et kõik kandideerinud ja finaalis osalenud noorsportlased on taas kogemuse võrra rikkamad.“

EAL Akadeemia koosneb kuuest koolitustsüklist, kus omandatakse teoreetilisi ja praktilisi teadmisi autospordist ja sellest, kuidas nimetatud alal edukas olla. Kokku on kavas kuus kahepäevast loengusarja ning samapalju treeninguid ralli- ja ringradadel. Sellele lisandub veel mentori kohalolek Eestis toimuvatel võistlustel. Programmi projektijuhid on FIA Academy läbinud Egon Kaur ja EALi spordikoordinaator Karmen Vesselov. Koolitus saab teoks FIA Institute toel.

2012 aasta EAL Akadeemia liikmed on: (tähestikulises järjekorras)

Enar-Klaus Kunman

Sünniaeg 18.09.1994

Kodukoht Rae vald, Harjumaa

Ala Rallikross, ringrada

 

Andre Kurg

Sünniaeg 12.03.1993

Elukoht Antsla vald, Võrumaa

Ala Rallikross

 

Märten Metsaviir

Sünniaeg 15.03.1994

Kodukoht Tallinn

Ala Kart

 

Miko-Ove Niinemäe

Sünniaeg 31.03.1993

Kodukoht Tallinn

Ala Autoralli

 

Sten-Dorian Piirimägi

Sünniaeg 12.12.1996

Kodukoht Tallinn

Ala Kart

 

Siim Plangi

Vanus 16.01.1992

Kodukoht Võru

Ala Autoralli

 

Nanci Ristla

Sünniaeg 25.05.1993

Kodukoht Rakvere

Ala Ringrada

 

Kenneth Sepp

Sünniaeg 29.03.1996

Kodukoht Kaarma vald, Saaremaa

Ala Autoralli

 

Sander Siniorg

Sünniaeg 21. 12.1993

Kodukoht Saue, Harjumaa

Ala Autorallli

 

Georg Vann

Sünniaeg 01.02.1994

Kodukoht Tallinn

 

Allikas: www.autosport.ee