Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis algavad juba sellel laupäeval – EST RX

Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis algavad juba sellel laupäeval

Tuhandeid pealtvaatajaid meelitav Olerex Eesti Meistrivõistluste sari Rallikrossis alustab juba sel laupäeval, 11.mail Elvas, Kulbilohu rallikrossirajal. Viimastel hooaegadel on Rallikross nii Eestis, kui ka maailmas üks enim populaarsust kogunud autospordialasid, mille võistlejaterivid kasvavad ning publikunumbrid suurenemas. See on väheseid alasid, milles meie võistlejaid ei jää sugugi alla maailma tippudele nii kiiruses kui ka tehnikalt. Koduseski sarjas on võimsaimas, nelikveoliste SuperCar klassis, autode jõud võimsused küündimas oluliselt üle 500 hobujõu ning EM etappidel osalenud sõitjad näidanud ka maailma tippudega võrreldavat kiirust. Kohal on kodune paremik, kui ka lähiriikide võistlejad.

Aastal 2013 on SuperCar klassis vaatemängulisust ja võrdsust silmas pidades tehtud mõningad muudatused. Rallikrossikomitee esimees Madis Uibo: “Kõik autod peavad sõitma nüüd ühesuguse Maxspordi slikiga, mis välistab rehvidest tuleneva ebavõrdsuse. Lisaks ühtlustab see ka veidi erinevate autode võimsuse vahet.”

Kuid ehk kõige kõvemad tegijad Eestis on hoopis Super1600 ehk esiveoliste autode klassis. Mitmel mehel nagu Janno Liguril ja Siim Saluril on plaan osaleda ka Euroopa Meistrivõistluste etappidel ehk maailma tugevaimas Rallikrossi sarjas. Selle tarbeks on Eestissegi, Saluri kätte, jõudnud Junior WRCst pärit Citröen C2 tehase võistlusauto ning Janno Liguril Eestis ehitatud Škoda Fabia. Muideks on Janno ka esimene eestlane, kes Euroopa Meistrivõistlustel punkte saanud.

Kõik klassid on selleks hooajaks saanud sõitjatelisa. Kõige vaatemängulisemaks on teinekord kujunenud just senini vähima sõitjatearvuga TouringCar ehk tagaveoliste autode klass. Oma tiitlit asub kaitsma kindlasti Kalmer Vaht, kuid liitunud on ka uusi sõitjaid ja tehnikat.

Kõiki Kulbilohu võistluse piletiostjate vahel loositakse ühele õnnelikule välja sõiduauto Volvo 940.

Esimesed võistlussõidud algavad kell 11:00.

Pilet 7€, alla 12-aastastele tasuta.

Foto: Henri Kalmist

 

Näeme Rallikrossil!