Kui me aprillikuus Kulbilohus toimunud treeningpäeva järel pikisilmi hooaja avastarti ootasime, viskasime õhku omapoolsed ennustused ja mõttearendused – keda näeme käesoleval hooajal Eesti rallikrossis tegusid tegemas ning keda tegijaid kohe kannul jälitamas. Käesoleva nädala lõpus toimub Eesti rallikrossihooaja pidulik lõpetamine ja täna on täpselt see õige päev kokkuvõtete tegemiseks ning ennustamise tänamatule tööle hinnangute andmiseks.
Hooaja täpsed tulemused: http://rallikross.ee/tulemused/
SUPERCAR
Ennustus: Andri Õun asub jahtima teist meistritiitlit ning medalikohtade jagamisel osalevad kindlasti ka Priit Karjus ja Raini Roomets.
Tulemus:
Eesti meister 2017: ANDRI ÕUN (124 punkti)
Hõbe: PRIIT KARJUS (113 punkti)
Pronks: SEIDO NÕMMKÜLA (107 punkti)
Kokku startis Supercar klassis läbi hooaja 12 sõitjat. Võttes kõik seitse etappi juppideks lahti ja vaadates tulemusi läbi eelsõitude kuni finaalini välja (ühtegi poolfinaali selles klassis kogu hooaja vältel ei toimunud), pääses esikolmikusse neist kümme nime.
Vaatamata väikesele sõitjate arvule oli konkurents selles klassis tihe ning kuigi Andri Õun hakkas Vasalemma ja Misso etapiga vaikselt suunda teistkordsele meistritiitlile võtma, siis ühtegi karikat kätte anda ega medalit kaela riputada enne hooaja lõppu kellelegi ei saanud. Oodatult näitas head minekut ka Raini Roomets, kuid uus tulija Seido Nõmmküla pani siiski oma teravuse maksma ja napsas Roometsa eest poodiumi kolmanda koha. Omajagu põnevust lisas alates viiendast etapist ka vana kala Ricardo Bortkevitši taasliitumine sarjaga, kes rabas kolmest jäänud etapist võidu endale kahel. Huvitav oli ka tõdeda, et kui enamik Supercar klassi võistlejad maadlesid sel hooajal üpris sageli autode tehniliste probleemidega, siis Bortkevitši sõiduk, mis tundus küll oma võimsuselt nii mõneski kohas konkurentidele alla jäävat, oli vastupidavuse osas oluliselt kuulikindlam.
Meenutuseks – poodiumikohad eelnevatel aastatel:
2016: 1. Andri Õun; 2. Priit Karjus; 3. Oliver Oberg
2015: 1. Janis Baumanis; 2. Ricardo Bortkevitš; 3. Andri Õun
2014: 1. Ranno Bundsen; 2. Andri Õun; 3. Mart Tikkerbär
TOURINGCAR
Ennustus: Esikolmikusse kuuluvad Kalmer Vaht, Siim Sündema ja Margo Soomets ning kandadele astuvad Jüri Azarov, Marten Teppan ja Simo Viilas. AGA selles klassis tuleb ka uusi üllatajaid värske tehnikaga ning on võimalik, et keegi neist võitleb välja otse esikolmikusse.
Tulemus:
Eesti meister 2017: KALMER VAHT (162 punkti)
Hõbe: EINAR VALDMAA (155 punkti)
Pronks: SIIM SÜNDEMA (135 punkti)
Läbi hooaja startis tagaveoliste klassis kokku 18 masinat. Kohti esikolmikus läbi kõikide sõitude jagus neist kaheteistkümnele.
Vanameister Kalmer Vaht on nüüd 5-kordne Eesti meister rallikrossis, kuigi tuleb tunnistada, et lihtsaks talle seda ei tehtud. Veel viimaselgi etapil oli sel hooajal udupeene tehnikaga rajale tulnud Einar Valdmaal võimalus kuld endale võtta. Siiski jätkas Vaht ja tema ühtehingamine juba ikoonilise staatusega punase Ladaga oma lennukat võidukäiku ka sel hooajal. Nagu ennustatud, jõudis poodiumile ka Siim Sündema, aga möödunud hooaja hõbe tuli sel korral pronksi vastu loovutada. Soomets kahjuks sellel hooajal rajal väga suuri lahinguid pidada ei saanudki, sest suurem energia kulus tehnika koos hoidmisele. Meie pakutud jälitajatest tegi aga tubli tulemuse Simo Viilas, kelle koht hooaja kokkuvõttes kohe Sündema järel neljas. Viilasega sama punktisumma teenis ka Raido Notton, kellele istus eriti hästi just Vasalemma rada. Azarov oma sõitu tänases konkurentsis hästi käima ei saanudki ja Teppan täitis sel hooajal hoopiski kohustusi oma kodumaa ees ning veetis kevad-suve ajateenistuses 🙂
Poodiumikohad eelnevatel aastatel:
2016: 1. Kalmer Vaht; 2. Siim Sündema; 3. Margo Soomets
2015: 1. Rommi Pukk; 2. Kalmer Vaht; 3. Margo Soomets
2014: 1. Kalmer Vaht; 2. Margo Soomets; 3. Ruve Veski
SUPER1600
Ennustus: Janno Liguril on tugev liidripositsioon, millele ihub hammast Siim Saluri. Kohe nende järel on rebimas Mihkel Varul ja Arvo Kask. Oma võimalus on ka Georg Orril.
Tulemus:
Eesti meister 2017: JANNO LIGUR (168 punkti)
Hõbe: SIIM SALURI (144 punkti)
Pronks: MIHKEL VARUL (131 punkti)
Kokku startis selles klassis hooaja jooksul 16 sõitjat. Läbi kõikide sõitude jagus kohti esikolmikus kolmeteistkümnele piloodile.
Seitsmest etapist neli võitis Ligur selge ülekaaluga, andmata konkurentidele ühtegi võitu. Ühel etapil tuli tal loobuda vaid ühe eelsõidu võidust ning ühel, hooaja esimesel etapil, tuli tunnistada konkurentide paremat valmisolekut. Viimasel etapil tal aga enam osaleda vaja ei olnudki. Siim Saluri näitas hooaja alguses head sädet, kuid mida etapp edasi, seda selgemaks sai tõik, et Ligurile vastu saamiseks siiski rammu ei jagu. Ka Saluril polnud vaja hooaja viimasel etapil enam rajale tulla, sest hõbemedal oli esimese kuue etapiga juba kindlustatud. Küll aga hingasid Salurile tugevalt kuklasse nii Varul kui ka Kask, kelledest viimase šansid poodiumikohale nurjas ära ühe etapi vahelejätmine. Üllatajana näitas väga nobedat minekut Janno Õis. Georg Orr aga oma potentsiaali realiseerima ei pääsenudki, sest tehnika lubas Orri sõitude eest punkte korjama vaid kolmel etapil.
Poodiumikohad eelnevatel aastatel:
2016: 1. Janno Ligur; 2. Siim Saluri; 3. Mihkel Varul
2015: 1. Arvo Kask; 2. Andre Kurg; 3. Siim Saluri
2014: 1. Andre Kurg; 2. Priit Rebane; 3. Janno Ligur
JUNIOR1600
Ennustus: Ingus Belakovs haarab liidrikoha, Marko Andreas Muru tema kannul.
Tulemus:
Eesti meister 2017: MARKO ANDREAS MURU (92 punkti)
Hõbe: MARTIN JUGA (63 punkti)
Pronks: ARMIN-MARLON MÄNGEL (10 punkti)
Juunioride klassis oli sel hooajal võistlustules kokku 4 sõitjat, kelle hulgast täismeeste arvestuses pääses poodiumile vaid Marko Andreas Muru. Jõudude vahekord oli üldplaanis selline, et kui Muru oli rajal, siis oli ta ka Martin Juga ees juhtimas. Samas vimasel etapil Kulbilohus tegi ka juba Juga täismeeste arvestuses päris tubli sõitu. Ingus Belakovs aga sel hooajal Eesti radadele ei jõudnudki.
Poodiumikohad eelnevatel aastatel:
2016: 1. Sami-Matti Trogen; 2. Georg Orr; 3. Ingus Belakovs
2015: 1. Mihkel Varul; 2. Georg Orr; 3. Robert Reinsalu
2014: 1. Mihkel Varul; 2. Robert Reinsalu; 3. Keiro Orgus
CROSSKART XTREME
Ennustus: Nimed, mida tasub jälgida – Kenneth Pohl, Alar Palla, Raul Orav, Ruve Veski ja Sven Kokla.
Tulemus:
Eesti meister 2017: EERO NÕGENE (139 punkti)
Hõbe: RAUL ORAV (128 punkti)
Pronks: RUVE VESKI (126 punkti)
Sel hooajal esmakordselt rallikrossi Eesti meistrivõistluste sarjaga liitunud Corsskart Xtreme klassis startis läbi hooaja 16 võistlejat, esikolmikusse suutis neist trügida üheksa.
Kulla viis avahooajal koju mees, kelle olemasolust me varem väga teadlikud ei olnud – Eero Nõgene. Tema järel astusid poodiumile oodatud nimed Raul Orav ja Ruve Veski. Kogu punktiarvestuse oleks aga äärepealt pea peale keeranud võistlusklassiga viiendal etapil liitunud Sten Oja, kes otsustas aga siiski sarjapunktidele mitte sõita. Teine mees, kes rajal kellelegi armu ei andnud, kuid keda kahjuks sai näha startimas vaid paaril etapil ja ka siis sõitmas sarjapunktide väliselt, oli Kenneth Pohl. Äramärkimist väärib ka lõppkokuvõttes neljandal kohal maandunud Sven Kokla.
Selline on 2017. aasta Olerex Eesti meistrivõistluste üldkokkuvõte. Aja jooksul avaldame veel väiksemaid killukesi, mis keskenduvad juba konkreetsemalt ühe või teise sõitja ponnistustele.